Opis RTG i spłycenie lordozy
Co oznacza opis RTG. Spłycenie fizjologicznej lordozy, zwężenie przestrzeni m/kr na wys.Th12, L1, L2, L3, L5, S1.Zaznaczona poj.osteofitoza krawędziowa. Nieznaczne przesunięcie oci trzonu kręgu L5-S1

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowny Panie, jest to J E D Y N I E opis zdjęcia, które powinien obejrzeć konsultujący Pana ortopeda. Jedynie łączna analiza wywiadu, badania przedmiotowego oraz badań dodatkowych pozwala na stawianie prawidłowego rozpoznania. Odnosząc się wycinkowo do wyniku rtg : jest to opis rozpoczynających się zmian zwyrodnieniowo-dyskopatycznych odcinka lędźwiowego kręgosłupa.