Opis rtg klatki piersiowej

WITAM, PROSZĘ O INTERPRETACJĘ WYNIKÓW, WIZYTĘ MAM JUTRO, ALE CHCIAŁABYM JUŻ COŚ WIEDZIEĆ. RODZAJ BADANIA: klatka piersiowa + opis. POLA PŁUCNE BEZ ZAGĘSZCZEŃ OGNISKOWYCH. KOPUŁY PRZEPONY WOLNE. SYLWETKA SERCA W GRANICACH NORMY RTG. ZROST PRZEPONOWO-OPŁUCNOWY PO LEWEJ STRONIE. NIEWIELKA SKOLIOZA PIERSIOWA. Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA INTERPRETACJĘ.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Lewostronny zrost opłucnowo-przeponowy świadczy o przebytym w przeszłości zapaleniu lewego płuca i opłucnej. Zmiana ta nie wymaga leczenia, wskazana jest jedynie kontrola rtg za rok. Poza tym w badaniu występuje niewielkie skrzywienie boczne (skolioza) kręgosłupa piersiowego - jeżeli pojawiają się u Pani dolegliwości bólowe tego odcinka kręgosłupa zalecam konsultację ortopedyczną.