Opis RTG klatki piersiowej 4-latki

Witam, na co wskazuje opis rtg klatki piersiowej: wzmożony rysunek przyoskrzelowy w dolnym polu płuca prawego przysercowo z poserzeniem odczynowym prawej wnęki? Jest to badanie 4 letniej dziewczynki.

Mikołaj Cyganok

Podany opis może mieć wiele różnych przyczyn. Istotnym jest powód, dla którego zostało wykonane badanie. Najlepiej udać się do lekarza, który zlecił wykonanie RTG, gdyż w zestawieniu wyniku prześwietlenia z objawami, będzie mógł podjąć decyzję, co do dalszego postępowania.