Opis RTG klatki piersiowej i wyrzutowe oskrzele

"Poniżej wnęki lewego płuca widoczny drobny cień guzkowy wielk.5-6mm, może to być wyrzutowane oskrzele- do rozstrzygnięcia w skopii. Poza tym pola płucne bez istotnych zagęszczeń. Sylwetka serca w normie. Jamy opłucnowe wolne od płynu. " to jest pełny opis RTG klatki piersiowej. Moje pytanie: wyrzutowane oskrzele - co to jest?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Radiolog miał na myśli oskrzele które w tej projekcji mogło "być trafione " osiowo promieniami RTG ( co może dawać złudzenie że jest to guzek). Konieczna zatem jest skopia celem weryfikacji . Pozdrawiam