Opis RTG klatki piersiowej u 59-latki

Pulmonolog Co może oznaczać w RTG klatki piersiowej taki opis: Zagęszczenia miąższowe, częściowo lite w części środkowej płuca lewego łączące się z poszerzonym cieniem wnęki lewej. Wymiary serca prawidłowe. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Proszę o odpowiedż, jestem załamana.

Aleksander Ropielewski

Może to być opis wielu patologii w których występuje poszerzenie wnęki płuc oraz zagęszczenie miąższu płucnego. Wskazane jest wykonanie badania TK klatki piersiowej. Na pewno należy wykluczyćchoroby autoimmunologiczne oraz nowotwór. Więcej mógłbym powiedzieć po interpretacji całości obrazu klinicznego.