Opis RTG kolana u 46-latki

Witam. Jestem 46 latką.Właśnie odebrałam rentgen kolan. Kolano prawe-nasilone zmiany zwyrodnieniowe w postaci zwężonej szpary stawowej bardziej od strony przysrodkowe j,sklerotyzacji powierzchni stawowych walowatych osteofitow na krawedziach powierzchni stawowych,wyostrzenie wyniosłości miedzykłykciowej,drobne osteofity na tylnej powierzchni rzepki. kolano lewe-dyskretne zmiany zwyrodnieniowe w postaci zweżenia szpary stawowej,drobne osteofity na krawedziach stawowych i tyl.pow.rzepki

Szanowana Pani, zdjęcie powinien zobaczyć ortopeda i zbadać Panią. Przytoczony opis sugeruje początkowe ? zmiany zwyrodnieniowe. W takiej sytuacji po zbadaniu Pani należy ocenić jakiego typu leczenie powinno być wdrożone: rehabilitacja - na pewno, farmakoterapia - warunkowo. Należy ocenić stopień zaawansowania zmian oraz przy istniejącym opisie wyznaczyć plan kontroli ( również RTG ) na przyszłość. Reasumując "agresywność" leczenia będzie uzależniona od stopnia nasilenia dolegliwości bólowych oraz ograniczeń ruchu w tym stawie. Proszę skonsultować wynik RTG z ortopedą. Pozdrawiam i życzę .....aby choroba zwyrodnieniowa postępowała jak najwolniej.