Opis RTG kręgosłupa a staranie o grupę inwalidzką

Witam! właśnie odebrałam rtg kregosłupa. Szyjny ap i bok: lewostronna skolioza pogranicza l-s, oraz zniesienie lordozy szyjnej.Zaostrzenie tylnych brzegow trzonow kregow C, natomiast piersiowego ap i bok: prawostronna skolioza dolnego odcinka kregoslupa th. Wiem, ze ledzwiowy mial dyskopatie i tez jakies skrzywienie. Czy to spowoduje, ze bede miala ogromne problemy za pare lat? Juz mam, czy czeka mnie gorset lub wozek inwalidzki?Czy z tym moge sie starac o grupe mam 36 lat.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta aby wdrożyć odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgoslupowe.