Opis RTG kręgów szyjnych
proszę o wyjaśnienie opis RTG kręgów szyjnych. lewostronna skolioza, zniesiona lordoza , katowe ustawienie na poziomie c4/c5 ,dyskopatia c4 do c7,oraz zmiany zwyrodnieniowo wytworcze i zmaiany na pograniczu c/th. Proszę o informację czy któraś ze zmian jest spowodowano ostatnio przebytym wypadkiem komunikacyjnym Dziękuję za odpowiedź .

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.