Opis stawów skroniowo-żuchwowych

Witam serdecznie! Mam pytanie w sprawie stawu skroniowo -żuchwowego,co oznacza jeśli głowa żuchwy po lewej stronie jest mniejsza rozmiarowo w porównaniu ze stroną przeciwną.W pozycji przy zamkniętych ustach krążki przemieszczone ku przodowi- kąt pomiędzy linią pionową a tylną częścią dysku po stronie lewej ok.26 st; po stronie prawej ok.13 st.W pozycji przy otwartych ustach krążek w lewym stawie skroniowo żuchwowym nie ulega odprowadzeniu ,natomiast po stronie prawej ulega prawidłowemu

Opis stawów sugeruje konieczność ich leczenia. Proponuję kontakt ze specjalistą protetyki lub innym lekarzem specjalizującym się w leczeniu stawów skroniowo-żuchwowych. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Wynik badania sugeruje problem ze stawem skroniowo żuchwowym. W zależności od pozostałych objawów mogących wskazywać na problem ze stawem, należy podjąć leczenie i udać się do specjalisty zajmującego się stawem skroniowo-żuchwowym lub jeśli przyczyna problemu stawowego leży w nieprawidłowej okluzji - wykonać tzw. analizę okluzyjną.