Opis TK płuc u 50-latki

Opis TK lat 50 U podstawy płuca lewego zmiana o cechach pęcherza rozedmowego o śr. do 24 mm, poza tym płuca bez zagęszczeń i zmian ogniskowych. W śródpiersiu węzłów chłonnych nie uwidoczniono. Pulmonolog stwierdził, a raczej zamruczał pod nosem, że on już tu nie ma nic do roboty. Moje pytania brzmią - Czy bardzo duża jest to zmiana i jak długo można przeżyć z tą chorobą. Były palacz.

Konieczne jest wykonanie jeszcze badań oceniających czynność płuc - spirometria, gazometria
Konieczne kontrolne badania TK, zaprzestania palenia tytoniu