Opis TK zatok a wskazania do antybiotykoterapii
Witam. Czy następujący opis TK to coś poważnego i czy antybiotyk wystarczy?Zatoka prawa o zmniejszonej objętości, niemal w całości bezpowietrzna, wypełniona zgrubieniami śluzówkowymi, Ujście zatoki w zakresie lejka sitowego niedrożne. Przewlekłe zmiany zapalne prawej zatoki szczękowej:. Bardzo proszę o pomoc

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Migrenowe bóle głowy a zatoki
Migrenowe zatok nie są często efektem chorób neurologicznych, ale zaburzeń pracy zatok. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zależności między migreną a zatokami.
Witam serdecznie,
Przy przewlekłym zapaleniu zatok zwykle antybiotykoterapia jest wystarczająca, ale decyzje o sposobie leczenia podejmuje lekarz.
Dlatego proszę udac się wraz z wynikiem badania do laryngologa w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.