Opis tomografii komputerowej a konieczność operacji

Diagnoza tomogrfa komputerowego. Witam , otrzymałam opis tomografu proszę o przetłumaczenie czy czeka mnie operacja? Na poziomie L4-L5 dokanałowa wypuklina krążka m-k na gł 6mm uciska worek oponowy.Na poziomie L5-S1 zwężony krążek m-k, zwyrodnieniowa sklerotyzacja przylegających części trzonów. Niewielka rozlana wypuklina krążka m-k ze zwapnieniami i objawem próżni modeluje struktury nerwowe w kanale.Zwężone otwory m-k z konfliktem kostno-korzeniowym w świetle otworu lewego

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Na podstawie samego wyniku badania nie jest możliwa kwalifikacja do leczenia operacyjnego. Proszę udać się na wizytę do lekarza.