Opis tomografii komputerowej do interpretacji

dzień dobry mogę prosić o interpretacje TK macica mięśniakowata, zlewa się ze ścianą pęcherza moczowego. moczowoady poszerzone do 22mm po lewej stronie, zastój moczu w nerkach obustronnie bardzie po lewej stronie kielichy poszerzone do 2,5cm,miedniczka do 5cm wątroba nie powiększona bez zmian ogniskowych trzustka śledziona nadnercze w normie, nerki prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych ,o poszerzonym układzie kielichowo-miedniczkowym u podstawy płuc bardzo liczne mikroguzki-rozsiew wsk tk

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania jest bardzo niepokojący ze względu na fakt wielogniskowości zmian. Proszę zgłosić się do swojego lekarza gdyż trudno interpretować jedynie opis badania.