Opis USG a starania o dziecko

Witam, od niedawna staramy się o dziecko. We wrześniu robiłam USG w 10dc i mam takie wyniki: trzon macicy jednorodny, endometrium niejednorodne hyperechogenne o szerokości 14,4mm, o zatartych nieregularnych zarysach. Jajnik prawy, pęch. dp sr. 19,1mm, lewy pęcherzyki do śr. 8,5mm. Martwi mnie wym. endometrium, czy jest ono zbyt duże i może mieć wpływ na niemożność zajścia w ciążę? Dodam, że pierwsza ciąża 4lata temu, przebiegała prawidłowo i nie było problemów z zajściem.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wymiar endometrium jest powyżej normy. Wskazana jest konsultacja u ginekologa.