Opis USG kolana po potrąceniu samochodem

Witam 17 Lutego potrącił mnie samochód. W poniedziałek byłam u ortopedy, który kazał wykonać USG i nosić ortezę ustawioną na 30 stopni. Wczoraj byłam na USG kolana. Opis jest następujący: zachyłek nadrzepkowy powiększony ze wzmożoną ilością płynu; aparat wyprostny ścięgno m. prostego uda. więzadło rzepki prawidłowe. chrząstka w stawie udowo- rzepkowym trudna do oceny, brak pełnego zgięcia kolana. Pogrubiała kaletka przedrzepkowa (po stłuczeniu); przedział przyśrodkowy- uszkodzenie MCL II/III st.

Szanowna Pani,
Wymaga Pani bezwzględnie ortezy zablokowanej w ok 20 stopniach, leków przeciwzakrzepowcy i przeciwobrzekowych, ewentualnej punkcji kolana w celu aspiracji krwiaka oraz dalszej diagnostyki. Sugeruję ponowna konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu