Opis USG nerek i hiperdensyjna zmiana

W zakresie górnej części nerki lewej hiperdensyjna zmiana wielkości ok 14mm - raczej tylko densyjna torbiel - do weryfikacji USG. Proszę o komentarz. Czy to groźne? i czy konieczna będzie operacja? Czy jest to postać onkologiczną? Jurek Ż

Opis tego badania TK sugeruje,że obraz jest niejednoznaczny, więc należy wykonać USG. Dopiero po tym badaniu będzie można odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli jest to torbiel - to nie jest to nic groźnego.