Opis USG tarczycy 23-latki

Witam, jestem po badaniu usg tarczycy i chciałabym skonsultować wyniki, czy aby nie mam powodów do zmartwień. ''W płacie P jest guzek 13x14x25 o echogeniczności nieco podwyższonej w stosunku do miąższu tarczycy.W górnej cz.guzka są przestrzenia płynowe,ale w dolnej części stwierdzam bardzo intensywny przepływ w badaniu dopplerowskim. Guzek do poddania diopsji'' Czy mogła bym uzyskac jakas informacje na w.w temat? Z góry dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik wskazuje na obecność zmiany gumowatej, która w ocenie wykonującego badanie powinna zostać poddana biopsji czyli pobraniu próbki tkanki z guzka i jej oceny przez patologa. Wynik zdeterminują dalsze postepowanie w Pani sytuacji. Pozdrawiam