Opis USG tarczycy i guzki

Proszę o interpretację USG: Guzek lity ze zwapnieniem. Płat prawy:15x17x43mm. Płat lewy:14x14x44mm. Cieśń: 4,4mm. Tarczyca o niejednorodnie obniżonej echogeniczności, wzmożonym przepływie naczyniowym, zawiera na prawym płacie zminę ogniskowa o nierównych obrysach,o wym. 21x14 mm,z obwodowymi zwapnieniami o niemożliwej do ustalenia echogeniczności. W okolicach obu mięśni M.O.S widoczne są nomoechogeniczne węzły chłonne. największy w osi dl. 20mm z obecnymi wnękami naczyniowo tłuszczowymi.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Konieczna jest wizyta u enodkrynologa. Ze względu na uwidocznione zmiany. Kolejnym krokiem prawdopodobnie będzie biopsja cienkoigłowa, która polega na pobraniu komórek ze zmiany za pomocą specjalnej igły.
Pozdrawiam