Opis wyniku badania RTG kręgosłupa
Witam. Co oznacza na zdjęciu rtg -nieznaczne spłycenie fizjologicznej lordozy odcinka C kręgosłupa i drobne zwapnienie w obrębie więzadła podłużnego przedniego kręgosłupa na poziomie C5-C6. Dodam, że mam prosty kręgosłup i od lat chodzę systematycznie na rehabilitację bo był taki moment, kiedy odmówił mi całkowicie posłuszeństwa i miałam problemy krótkotrwałe z poruszaniem. Mam 43 lata i chcę do późnej starości być zdrowa i samodzielna dlatego proszę o pomoc , poradę :) Pozdrawiam

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon