Opis wyniku MR kręgosłupa 52-latki

Witam,prosze o ocene stanu mojego kregoslupa.MR zniesienie lordozy.drobne zostrzenia krawedzi trzonow C5-6-7.niewielkie zmiany zwyrodnieniowe krazka mk C6-C7 z obnizeniem jego wysokosci i sygnalu(dehydratacja).Na poziomie C5-C6niewielkie centralne uwypuklenie krazka mk. z modelowaniem worka oponowego bez impresji na struktury nerwowe. Na poziomie C 6-C7 centralno-prawoboczna wypuklina mk.z modelowaniem worka oponowego,ze splyceniem prawego otworu mk. Rdzen kregowy w odc.szyjnym o prawidlowym syg

Ma Pani zmiany, które często występują w tym wieku: zmiany zwyrodnieniowe kręgów oraz dyskopatię. Jeśli ma Pani dolegliwości bólowe proponuję zabiegi rehabilitacyjne oraz leki z grupy niesterydowych przeciwzapalnych.

Pozdrowienia dr n.med Artur Grodzki