Opis wyniku TK piramid kości skrioniowej

JESTEM PO TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ . DOKŁADNIE TK PIRAMID KOŚCI SKRONIOWEJ. PONIŻEJ TREŚĆ: PO STRONIE LEWEJ JAMA BĘBENKOWA CAŁKOWICIE BEZPOWIETRZNA, WYPEŁNIONA MASAMI PATOLOGICZNYMI. ZMIANY PATOLOGICZNE OBEJMUJĄ JAMĘ SUTKOWĄ I WYROSTEK SUTKOWATY, CAŁA KOŚĆ KLINOWA, JEJ SIODŁO,SKRZYDŁA,SZCZYT PIRAMIDY KOŚCI KLINOWEJ ORAZ CZĘŚĆ KOŚCI POTYLICZNEJ TWORZĄCA PODSTAWĘ CZASZKI PO STRONIE LEWEJ WYKAZUJE CECHY SKLEROTYZACJI. WIDOCZNE SĄ SKOSTNIAŁE NAWARSTWIENIA OKOSTNEJ W KIERUNKU KĄTA MOSTOWO-MÓŻDZKOWEGO

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

taki opis może świadczyć przewlekłym stanie zapalnym. Konieczna jest konsultacja laryngologiczna.

Pozdrawiam.