Opis wyniku USG piersi i skierowanie na biopsję

Witam! Trzy dni temu bylam na uzg piersi i Pani doktor opisala tak :sutki o budowie gruczolowej. Sutek prawy-na godz. 1 gleboko polozony guzek 5x3mm (jak FA) BIRADS 3. Sutek lewy- na godz. 12 blisko otoczki brodawki, hipoechogeniczna zmiana o lobularnych zarysach 11x4 mm (ognisko dysplazji?) BIRADS4 a. Wskazana BACC. Wezly chlonne pachowe niezmienione. Pani doktor kd razu wyslala mnie na biopsje. Jestem przerazona!! Czy to moze byc rak? Mam 21 lat! 8msc temu urodzilam dziecko

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, skala BIRADS służy ocenie prawdopodobieństwa złośliwości, które wymaga weryfikacji biopsji. Nim nie otrzyma Pani wyniku biopsji nie można postawić diagnozy. BI-RADS 4 wskazuje, że ryzyko złośliwości w ocenianej zmianie może wahać się o 2 do 95%. Proszę wykonać biopsję i nie martwić się do przodu. Pozdrawiam.