Opis zdjęć kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego

Witam mam niby opisy zdjec kręgosłupa i szyjnego i lędzwiowego ale martwi mnie opis tych zdjęć proszę o odpowiedz Szyjny to na zdj bocznym widoczne sa kręgi C1-C6.Zniesienie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem w środkowym odcinku .Wysokość trzonów i przestrzeni międzykręgowych jest prawidłowa.i jeszcze odcinek ledzwiowy .Lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa ledzwiowego .Widoczna rotacja kręgów .Zwężenie pzestrzeni międzykregowych L4-L5, L5-S1. Proszę o opis tego zdjęcia z góry dziękuję.

Małgorzata Panek

Opisano skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym (skolioza) oraz zniesienie prawidłowej krzywizny kręgosłupa w odcinku szyjnym, co np może wynikać z urazu. Wskazana byłaby konsultacja u ortopedy.
Pozdrawiam