Opis zdjęcia RTG klatki piersiowej i torbiel
Dość jednolite zacienienie w prawym kącie przeponowo-sercowo w przednim odcinku klatki mogące odpowiadać torbieli celomatycznej. opis badania zdjęcie klatki piersiowej Ela lat 58 co to może być ?

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Torbiel celomatyczna to zmiana o charakterze nabytym, powstająca najprawdopodobniej w wyniku stanu zapalnego.
Ze względu na tą nieprawidłowość powinna Pani zostać skierowana do specjalisty pulmonologa, który biorąc po uwagę wywiad, badanie fizykalne oraz pozostałe wyniki badań zadecyduje, czy wystarczająca jest obserwacja czy też konieczne jest wykonanie badań dodatkowych (np. CT).