Opis zdjęcia RTG kręgosłupa

Robiłem zdjęcie RTG kręgosłupa i otrzymałem opis: Poziome ustawienie kości krzyżowej. Umiarkowane asymetryczne tylne zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Chciałbym się dowiedzieć czego mogę się spodziewać/

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym, co może w przyszłości skutkować dyskopatią na odcinku L5-S1 (tego typu patologie mogą powodować dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa). Poziome ustawienie kości krzyżowej to taka odmiana anatomiczna położenia kości krzyżowej względem ostatniego kręgu lędźwiowego ( czasem może dawać dolegliwości bólowe). Z podanym wynikiem proszę zgłosić się do lekarza, który kierował na to badanie. Pozdrawiam