Opis zdjęcia rtg kręgosłupa u 35-latka

Dzień dobry. Oto opis mojego RTG kręgosłupa: Skolioza prawostronna kręgosłupa piersiowego ze zniesieniem jego kifozy i rotacją kręgów w prawo. Przestrzenie międzykręgowe niezwężone. Proszę o krótką interpretację.Domyślam się, że wskazana jest rehabilitacja. Mężczyzna, lat 35.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisano boczne skrzywienie kręgosłupa oraz zniesienie fizjologicznego wygięcia kręgosłupa w odcinku piersiowym. Sugeruję wizytę w Poradni Rehabilitacyjnej.
Pozdrawiam