Opłukanie krążka Nuva Ring

Witam, czy opłukanie krążka nuva ring w gorącej wodzie przez ok 2 sekundy obniża jego skuteczność? Zdarzyło mi się to pierwszy raz, że po prostu odkręciłam kran i włożyłam krążek pod wodę bez wcześniejszego sprawdzenia temperatury.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że raczej nie powinno nic się stać. Proszę pamiętać że nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Proponuję jeszcze przez najbliższy cykl stosować dodatkowe metody dla zwiększenia pewności.