Oponiak w części czołowej

Wykryto u mnie dwa togodnie temu 7 mm oponiaka w czesci czolowej prawej. Miesiac temu zdiagnozowano padaczke skroniowa nieprawidlowy zapis z plata czolowo skroniowego lewego,biore leki cezarius 250 mg. Przyczyna padaczki jest nieznana. Z objawow moge wymienic zawroty glowy,szum w glowie,dzwonienie w lewym uchu, klopoty z koncentracja,zab.pamieci,afazja slowna, zab.widzenia jak przez mgle(okulista bez zmian). Co to ten oponiak,co powinnam z tym zrobic,czy to jest grozne?jakie sa powiklania.

Piotr Pilarski

Oponiaki najczęściej nie rosną i nie wymagają interwencji. Mało prawdopodobne aby to on był przyczyną padaczki. Jest to do oceny neurologa na podstawie wyniku całego badania obrazowego a nie tylko opisu.

Pozdrawiam.