Oponka na brzuchu pomimo zdrowego odżywiania i treningów

Witam. Mam 20 lat, trenuje bardzo często i dosyć intensywnie. Dochodzi nawet do 8 treningów w tyg po 2-3h. Gram w piłkę i dlatego taka intensywność. Mam dietę bezglutenowa I beznabialowa, Odżywiam się zdrowo . Problem z jakim się zwracam to oponka. Nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć dlaczego ja mam. Mam mega kompleks na tym punkcie. Robiłem badania mam 14% tłuszczu, w tym 2% na samym brzuchu

Witam,

Powodów może być kilka:
- wysoka zawartość wody w organizmie
- otłuszczenie narządów wewnętrznych, brzuch będzie wydęty
- mało rozwinięte mięśnie brzucha które będą bardziej ustabilizują, wysmuklą
- nie odpowiednia postura w budowie

Dodatkowo odnośnie wyników potrzeba była by odpowiednia analiza składu wraz z pomiarami. Dużym znaczeniem przy zmniejszeniu tzw. "oponki" ma tutaj odpowiednie żywienie.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Robert Lipert, Dietetyk
www.lublin.mojdietetyk.pl
lublin@mojdietetyk.pl
tel. 792 450 650

warto również przeczytać: Dieta na płaski brzuch jak zdrowo jeść by nie rosły boczki
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-plaski-brzuch-jak-zdrowo-jesc-by-nie-rosly-ci-boczki.html?c=9

Witam, Diety eliminacyjne robione na własną rękę mogą być niedoborowe. Może dieta nie jest dopasowana klaorycznie do intensywności ćwiczeń, a może stosunek białek, tłuszczy, węglowodanów w diecie jest zaburzony? Polecam konsultację z dietetykiem, który w wywiadzie żywieniowym powienien zwrócić Panu uwagę na ewentualne błędy. Pozdrawiam, Anna Zielińska Poradnia Dobry Dietetyk w Chorzowie i Mikołowie