Opory przed ciążą u żony

Mam problem. polega on na tym że ja pragne mieć dziecko a moja żona ma opory przed taką decyzją. Wcale jej sie nie dziwie przez ostatnie 6 lat dwa razy poroniła i raz doświadczyła ciąży pozamacicznej z usunięcien jajowodu. Mimo wszystko chcem mieć dziecko ona też ale widać po niej że jest rozerwana między checią a strachem. dodam że kożystaliśmy z pomocy psychologa i seksuaologa. niestety nic to nie dało. jestem w rozterce i nie wiem co robić. błagam o pomoc

Na pewno zamiast naciskać warto najpierw rozwiązać trudności emocjonalne i traumę związane z wcześniejszymi doświadczeniami.Kontynuacja terapii bądź podjęcie innej formy pomocy psychologicznej będzie najlepszym rozwiązaniem.

Witam!
Pana żona przeszła bardzo trudne chwile związane ze stratą dziecka i ciążą pozamaciczną i może to być jednym z powodów dla których jest to dla niej bardzo trudne, natomiast strach przed kolejną ciążą może ten stan dodatkowo komplikować. Możecie razem zapisać się na terapie RTZ w swoim miejscu zamieszkania - lub na inny rodzaj terapii. Jednak odwlekanie nie jest dobrym rozwiązaniem problemu. Pozdrawiam