Opóżnianie się okresu

Od tego całego stresu nie wiem co mam napisać.. Więc tak: ostatni okres miałam 27 października, często choruję na zapalenie gardła i pomagają mi tylko antybiotyki. 1,5 tygodnia temu miałam infekcję grzybiczną i brałam tabletki dopochwowe Clotrimazolum. Później przez może 2-3 dni czasami pokazywał się śluz z malutkimi ilościami krwi. Stosunek zawsze był z prezerwatywą, oraz był zawsze przerywany. Dziś już mija 36 dzień, a OKRESU NIE MAM. Do tego bardzo, ale to bardzo się już tym stresuję..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. Należy zatem w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy. Innymi przyczynami braku krwawienia mogą być zaburzenia hormonalne, stosowane leki czy infekcja. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.