Opóźnianie się okresu a ryzyko ciąży

18.11 miałam miesiączkę. 29.11 i 1.12 kochałam się z chłopakiem, zabezpieczyliśmy się oczywiście. czy mogłam zajść w ciążę? okres spóźnia mi się 2 dni choć miałam objawy jak na okres. czuje ciągłe kłucie i ból jajników oraz lekkie pieczenie. co to może oznaczać? czy to może być zakażenie? a jeśli tak to czy może to opóźnić okres?

Jeżeli zabezpieczenie było prawidłowe, ciąża jest mało prawdopodobna. Czasem miesiączka występuje z pewnym opóżnieniem, nie zawsze oznacza to ciążę. Dolegliwości opisane przez Panią wymagają jednak wizyty u ginekologa i prawdopodobnie leczenia infekcji.