Opóźnienia miesiączki a negatywny test ciążowy i ryzyko ciąży

Witam,

3 tygodnie temu uprawiałam petting ze swoim partnerem. Jego penis nie wydzielał preejakulatu i nie doszło w tym czasie do wytrysku. Czy istnieje możliwość, że na jego penisie mogły znajdować się "żywe plemniki", które wprowadził palcami do mojej pochwy? 20 dni po tym zdarzeniu wykonałam płytkowy test ciążowy, który wykazał wynik negatywny, mimo tego mam obawy, ponieważ moja miesiączka spóźnia się już tydzień. Od kilku dni czuję leciutki ból podbrzusza, tak jak przed menstruacją, ale krwawienia nadal nie ma. Proszę o szybką odpowiedź.

Z góry dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam, w opisanej sytuacji ciążą jest raczej niemożliwa, tym bardziej jeśli wynik wykonanego testu ciążowego był negatywny. Są różne przyczyny opóźnienia miesiączki - stres, wysiłek, utrata masy ciała, itp. Musi Pani po prostu czekać aż krwawienie się pojawi (tym bardziej jeśli już są symptomy jego wystąpienia w postaci pobolewania w podbrzuszu), a jeśli podobne sytuacje będą się powtarzały to należy skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam!