Opóźnienia miesiączki po odstawieniu tabletek

Witam,Brałam tabletki antykoncepcyjne przez ponad 6 lat.Odstawiłam je 18 grudnia i za dwa dni dostałam okres.Kolejny okres miałam normalnie ok.17stycznia, 14 lutego także dostałam kolejną miesiączkę. Dzisiaj jest 23 marzec a ja nie dostałam okresu w tym miesiącu, czy może być to spowodowane odstawieniem tabletek?Wiem,że ciąży nigdy nie da się wykluczyć,gdyż doszło współżycia z partnerem ale zabezpieczaliśmy się.Robiłam także test ciążowy,który wyszedł negatywnie ale może zrobiłam go za wcześnie?

Renata GrzechociĹska

Nie wiem, w którym dniu wykonała Pani test ciążowy. Proponuję wykonać pomiar B-hCG we krwi, aby ostatecznie wykluczyć ciążę. Zaburzenia miesiączkowania mogą być również spowodowane zaburzeniami hormonalnymi.