Opóźnienia okresu o 8 dni i niski poziom bHCG

witam serdecznie,mam wielki problem,jestem zalamana. spoznia mi sie okres 8 dni,ostatni mialam 27 grudnia,cykl mam co 28 dni,trwa 5 dni. zrobilam trzy testy,dwa pierwsze wyszly pozytywnie,ale drugie kreski byly blade,a trzeci po 3dniach i wyszla juz kreska bardziej widoczna,bylam na usg bylo widoczne ziarenko w macicy,lekarz stwierdzil ciaze. kazal mi zrobic hcg poniewaz nie mozna bylo stwierdzic ktory to tydz,pierwsze hcg wynosilo 125mlU/ml,a drugie 139,1mlU/ml ronione po 2dn. czemu tak malo?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na wczesnym etapie ciąży beta-hCG przyrasta różnie szybko. Wskaźnik jest mocno zmienny osobniczo i nie można go traktować jako jedynego markera do oceny prawidłowego rozwoju zarodka. Proszę spokojnie odczekać minimum 5-7 dni i po raz kolejny oznaczyć poziom beta-hCG. Wynik należy skonsultować z ginekologiem. Zalecane jest także powtórne USG. Proszę być dobrej myśli. Stres teraz jest niewskazany, zwłaszcza nieuzasadniony.