Opóźnienia w miesiączce pojawiające się od czasu do czasu

Okres spóźnia mi się już 16 dni. Wykonałam 3 testy ciążowe -w tym ostatni 2 tygodnie po jakimkolwiek możliwym współżyciu(nawet tym nie w dni płodne) -dokładnie 12.12.09.

Wszystkie pokazały wynik negatywny. Z powodu spóźniającej się miesiączki mam dużo stresu. Dodam, że nie współżyłam bez zabezpieczenia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że testy się pomyliły. Ostatnio okres spóźnił mi się 10 dni w sierpniu tego roku, wcześniej spóźnienie wystąpiło w maju 2008r.Skoro okres powinien przyjść 28 listopada (ok 14listopada jajeczkowanie) dlaczego około 19 listopada czułam ból w lewym jajniku (jakby jajeczkowanie miało być właśnie wtedy)

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Opóźnienia pojawiające się od czasu do czasu (1-2 razy w roku) nie mają znaczenia klinicznego. Mają prawo zdarzać się u zdrowej kobiety. Niewykluczone, że to właśnie stres z powodu możliwości zaistnienia ciąży wywołuje u  Pani aktualnie zaburzenia cyklu.
 Testy wskazują, że nie jest Pani w ciąży. Może Pani dla pewności wykonać jeszcze jeden za tydzień- po 3 tygodniach od ostatniego stosunku. Jeśli miesiączka nie pojawi się aż do terminu kolejnej spodziewanej, radzę udać się do lekarza. Nie jest bowiem całkiem wykluczone, że rozwijają się u Pani zaburzenia hormonalne. Owulacja może wystąpić w terminie, innym niż równo 14 dni, tak wiec możliwe ze 11 dni przed spodziewanym końcem cyklu czuła Pani ból owulacyjny. Możliwe także, że do owulacji jeszcze nie doszło (ze względu na przedłużający się cykl), a ból nie pochodził z jajnika. Pozdrawiam serdecznie!