Opóźnienia w owulacji i nieregularny okres

Witam, czy opóźniający się okres jest spowodowany opóźnieniem w owulacji? Wykluczając ciążę, czy okres może się spóźniać, jeśli owulacja jest w terminie. Jeśli tak to jakie mogą być tego przyczyny?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Miesiączka występuje zwykle w około dwa tygodnie po owulacji. Mogą występować pewne wahania, lecz nigdy nie są dłuższe niż dosłownie kilka dni. Jeśli cykle są szczególnie długie to są one zwykle bezowulacyjne lub następuje opóźnienie samej owulacji na skutek zaburzeń hormonalnych. Jeśli doświadcza Pani nieregularnych, długich cykli, proszę się udać do lekarza ginekologa, najlepiej ginekologa-endokrynologa, który ustali przyczynę zaburzeń. Pozdrawiam serdecznie!