Opóźnienia w wystąpieniu miesiączek po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam.2 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Normalny okres spóźnił mi się 7dni.Kolejny planowany przypadł na 17.11. Czekam już 3 dni i nic.Cykl powinien trwać 28dni. Być może jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub faktem iż 15.11 współżyłam z chłopakiem, użyliśmy prezerwatywy, a on nie skończył we mnie. Już kila godzin po do teraz odczuwam bóle podbrzusza, które zwykle sygnalizowały przybywającą miesiączkę. Proszę o poradę.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Po odstawieniu tabletek mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania. Po dwóch kolejnych cyklach powinny się one unormować. Jeżeli tak się nie stanie proszę skierować się do swojego ginekologa. Jeśli chodzi o ryzyko ciąży to jest ono w Pani przypadku znikome.
Pozdrawiam.