Opóźnienia w wystąpieniu miesiączki a starania o dziecko

Witam, staramy się z mężem o drugie dziecko od 2 m-cy. Poprzednia miesiączka była prawidłowa (normalne krwawienie). Jednak w tym miesiącu zamiast okresu pojawiło się delikatne bladoróżowe plamienie, które nawet nie widać na bieliźnie tylko na papierze toalet. Trwało ono ok.2 dni. Dół brzucha nadal mnie boli ale miesiączki nie ma (powinnam dostać 1-2 dni temu) Test negatywny. Czy za wcześnie zrobiłam test? Czy powinnam w ogóle wykluczyć ciążę? Czy powinnam szybko skontaktować się z lekarzem czy poczekać jeszcze 1-2 tyg. Boję się że coś jest nie tak. Bardzo proszę o odpowiedź i radę.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Póki co proszę się jeszcze wstrzymać z wizytą u ginekologa. Być może jest to po prostu zwykle opóźnienie miesiączki (z powodu nadmiernego wysiłku fizycznego, stresu, infekcji) i pojawi się ona w przeciągu kilku następnych dni. Co do ciąży to teoretycznie w terminie spodziewanej miesiączki wynik testu powinien okazać się pozytywny, ale jeśli miesiączka nie wystąpi to można go powtórzyć jeszcze po 7 dniach. Gdyby okazał się negatywny, miesiączka nie wystąpiła w ciągu 2 tygodni to proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem. Pozdrawiam!