Opóźnienie krwawienia z odstawienia przy plastrach Evra

Witam, Odbylam dzisiaj wizyte u ginekologa. Dzisiaj rowniez jest dzien kiedy powinnam dostac krwawienie z odstawienia. Spoznia sie ono juz killa godzin i stad moje pytanie, czy w badaniu usg lekarz widzialby ze plastry evra, ktore obecnie stosuje nie dzialaja prawidlowo? Czy lekarz jest w stanie zobaczyc, ze owulacja nastapila? Dodam, ze ostatnio mialam duzo stresu i czy to moze byc przyczyna tego opoznienia? Ginekolog rowniez wykluczylby ciaze ze stosunku odbytego 20.01?

Renata GrzechociĹska

Stres, zmiana trybu życia i zaburzenia hormonalne mogą wpływać na opóźnienie krwawienia. Pośrednio skuteczność tabletek można ocenić w USG za pomocą oceny endometrium.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
ginekolog powinien widzieć w USG macicę, która jest w stadium przed menstruacją, Stres może być przyczyną opóźnienia krwawienia.