Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opóźnienie miesiączki

Witam! Jestem 20-letnią kobietą. Od lipca tego roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Regułą było, że miesiaczkę dostałam w 4 dniu odstawienia z reguły rano. W tym miesiącu brałam tabletki normalnie. Jednego dnia byłam zajęta, więc poprosiłam, żeby mi chłopak podał tabletkę, i faktycznie dał mi ją (była to niedziela). Na drugi dzień okazało się (bo już sama brałam tabletkę z opakowania), że tabletka z niedzieli nadal jest w opakowaniu. Trochę mnie to zdziwiło, bo chłopak dawał mi ją poprzedniego dnia, ale na wszelki wypadek wzięłam dwie. Jak się później okazało chłopak, dał mi tabletkę, ale z innego, nowego blistra. Czyli wyszło, że wzięłam 3 dabletki w przeciągu 2 dni. Później tabletki brałam normalnie, jednak ostatnia z opakowania mi spadła w takie miejsce, z którego trudno by było ją wyciągnąć, więc ją pominęłam. Czy to może miec wpływ na opóźnienie miesiączki? Wiem, że teraz, skoro pominęłam ostatnią, to moja przerwa 7-dniowa przesunie się, ale czy to dotyczy też miesiączki? W ostatnich dniach miewam bóle w podbrzuszu, najpierw bardzo wodnisty śluz, teraz już gęsty. Właściwie czuję się, jakbym miała dostać miesiączkę, jednak już 4 dzień jej nie ma. Pozdrawiam!

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Opóźnienie miesiączki, a nawet jej brak podczas 7-dniowej przerwy, nie musi oznaczać niczego niepokojącego. Może być spowodowane tym zażyciem 2 tabletek na raz. Przed rozpoczęciem nowego blistra, powinna Pani wykonać test ciążowy (w Pani przypadku pewnie będzie negatywny, ale lepiej go wykonać).

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety