Opóźnienie miesiączki a negatywny test ciążowy

Witam. Mam prawie 20 lat i regularne miesiączki co 30 dni.Odkąd zaczęłam współżyć z moim partnerem (z zabezpieczeniem, nigdy nie skończył we mnie) w zeszłym miesiącu miesiączka spóźniła mi się 12 dni dostałam ją 28.07, a w tym miesiącu już w ogóle. Dodam, że mam lekko podwyższoną temperaturę (36.9) oraz ból podbrzusza towarzyszył mi 2 dni, przybyło mi ok. kilograma. Dla pewności wykonałam test ciążowy ok. 18 dni od spodziewanej miesiączki i wyszedł negatywny. Co może być powodem spóźnienia?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proponuje wykonać badanie beta hcg z krwi i koniecznie udać się do lekarza ginekologa.