Opóźnienie miesiączki a zastosowanie metody Yuzpe

METODA YUZPE Witam. Ostatni okres miałam 08.09 Tydzień wcześniej zastosowałam metode yuzpe z tabletek kontracept. Okres dostałam w termninie trwał krótko tylko 3 dni i był dość obfity. Teraz powinam dostać miesiączke jakieś 4 dni temu. Czy jest możliwe że spóźnia się w tym miesiącu właśnie przez tą metodę yuzpe którą zastosowałam przed tamtym okresem
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo, że przyczyną braku miesiączki jest zastosowanie przez Panią tzw" tabletki po", której efektem ubocznym m.in. są zaburzenia regularności cykli miesiączkowych (potężna dawka hormonów). Ale proszę równiez pamiętać o możliwości ciąży, dlatego zalecam wykonać test ciążowy. Pozdrawiam