Opóźnienie miesiączki - czy przyczyną może być zapalenie?
Witam, mam pytanie. Wczoraj byłam u ginekologa, ponieważ opóźnia mi się okres. Okazało się, że mam zapalenie i niewielką gulkę w pachwinie. Jestem już skierowana na cytologię i usg. Obawiałam się, że jestem w ciąży, dlatego zrobiłam tego samego dnia badanie poziomu surowicy we krwi. Wyszedł negatywny (<0,100), ale z tego co czytam, to badanie robi się na czczo. Przy pobieraniu krwi nikt mnie o to nie pytał, dlatego nie wiem, czego się spodziewać. Okresu póki co nie ma:( Mam dziwne bóle w brzuchu, taka wzdęta się czuje:( Czy takie opóźnienie może być spowodowane tym zapaleniem? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Joanna

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Stan zapalny może być przyczyną opóźnienia miesiączki.
Wynik badania beta-hCG jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia. Jeżeli badanie było wykonane w takim odstępie czasowym to fakt, że nie była Pani na czczo, nie ma wpływu na wynik.
Pozdrawiam