Opóźnienie miesiączki i stan zapalny szyjki macicy

Miesiączka spóźnia mi się juz 6 dzień. Wczoraj byłam u ginekologa (od razu odebrałam wynik cytologi - stan zapalny szyjki macicy ) . Dziś robiłam badanie na czczo Beta HCG, wynik jest negatywny. Jestem 4 msc po cc. Pierwsza miesiączkę dostałam po 1.5 msc. Kolejne były regularne. Ostatnia miesiączkę mialam 1 grudnia a cykl trwał 28/29 dni. W tym miesiącu brak miesiączki. Czy stan zapalny szyjki macicy ma wpływ na brak okresu ?

Lek. Tomasz Budlewski

Może mieć wpływ aczkolwiek bez badania lekarskiego ginekologicznego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponują ponownie udać się do lekarza ginekologa