Opóźnienie miesiączki o 20 dni a stosowanie luteiny

20 dni opóźnia mi sie okres. biore luteine juz 11d. Robilam 4 testy; 9, 11, 15 i 16 dni po stosunku wyszly negatywne, jednak okres nigdy sie tyle nie spoznia i chcialabym wiedziec co sie dzieje, brodawki mam nabrzmiale ciemne i obolałe. Ginekolog nic nie zauważyła przy badaniu. wczesniej czulam pełno objawow ciazowych ale w miare ustaly po zrobieniu testów, dzis odstawiam luteine. Co to może być? Czy ciąża jest jednak możliwa, albo torbiel ktorego nie bylo widac na usg?

Małgorzata Panek

Test ciążowy jest wiarygodny gdy został wykonany po 14 dniach od stosunku bez zabezpieczenia. Można również oznaczyć poziom beta HCG we krwi, co ostatecznie potwierdzi lub wykluczy ciążę. Proszę wykonać ponownie test ciążowy i po odstawieniu luteiny udać się do ginekologa.
Pozdrawiam