Opóźnienie miesiączki o 6 dni

Bardzo sie martwię, w grudniu przeszłam konizację... i również odrzuciłam tabletki antykoncepcyjne... w lutym kochałam się moim chłopakiem, ale w prezerwatywie, i nie zauważyliśmy nigdy, żeby pękła... Okres spóźnia mi się już 6 dni. Bardzo się denerwuję i nie mogę spać... poza tym robiłam testy ciążowe 2 razy i wyszły negatywnie... Czy mam się obawiać, że mogę być w ciąży? Proszę o pomoc :(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Prawie na 100% może Pani wykluczyć ciążę. Odstawiła Pani dopiero co tabletki antykoncepcyjne i nie może wymagać od swojego ciała natychmiastowego powrotu do naturalnej równowagi hormonalnej. Do tej pory cykl był regulowany sztucznie, przez łykanie tabletek antykoncepcyjnych, zawierających silne dawki hormonów. Po odstawieniu tabletek ich funkcję muszą przejąć naturalne regulatory gospodarki hormonalnej. Nie można przewidzieć, ile czasu będzie to trwać, może nawet kilka miesięcy. Życzę Pani dużo cierpliwości i szybkiego powrotu do stanu naturalnej równowagi. Dla uspokojenia się może Pani jeszcze raz powtórzyć test po kilku dniach, z moczu porannego.

Pozdrawiam serdecznie!