Opóźnienie miesiączki po odchudzaniu

Mam 19 lat, 165 wzrostu i ważę 48 kg. W ostatnim czasie schudłam, ale nie gwałtownie. Ostatnia miesiączka była 26.07 przy czym była dość skąpa. Obecnie okres spóźnia mi się już tydzień, mogę skreślić ciążę, ponieważ nie współżyłam już rok. Stresuje się jedynie tym, że jej nie ma... Ale nie tak bardzo. Jakie mogą być inne powody opóźnienia?

Witam serdecznie,
Brak miesiączki może wynikać co najmniej z kilku czynników. Do najczęstszych należą stres, zmiana diety, czy klimatu oraz utrata masy ciała. Niestety taka przyczyna jest również prawdopodobna w Pani przypadku, mimo że utrata wagi nie była gwałtowna. Pani BMI wynosi 17,6kg2/m2, co oznacza niedowagę. Prawidłowa waga dla wzrostu 165cm to co najmniej 51kg.