Opóźnienie miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry! Niedawno przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. 30.05 wystąpiło krwawienie z odstawienia,a miesiączkę dostałam 28 czerwca, a więc po 30 dniach. Dziś według moich obliczeń jest 34 dzień od czasu ostatniej miesiączki, a krwawienia nie ma. Wiem, że po odstawieniu tabletek organizm musi dojść do siebie, ale do zbliżenia doszło w każdy mój dzień płodny.Tydzień po dniach płodnych zrobiłam test i wyszedł negatywny. Rozumiem, że powinnam powtórzyć test? Czy takie opóź może być normalne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Warto jednak powtórzyć test ciążowy.