Opóźnienie miesiączki po pierwszym stosunku

Witam! Około 10 dni temu przeżyłam swój pierwszy raz z chłopakiem. Mam 16 lat i okres spóźnia mi się 3-6 dni. Z prezerwatywą podczas stosunku nic się nie stało, sprawdzaliśmy. Nie zsunęła się, nie pękła. Co może być przyczyną opóźnienia miesiączki? Czy jest ryzyko, żebym była w ciąży? Proszę o odpowiedź Z góry dziękuję...

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Prezerwatywa nie daje 100% pewności (podobnie jak każda inna metoda antykoncepcyjna) a jedynie zmniejsza prawdopodobieństwo ciąży. Nie można zatem wykluczyć że doszło do zapłodnienia i proponuję dla pewności wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości zalecam wizyte u ginekologa.